Postavy

Patrick Jane/Simon Baker

Patricka Jana hraje Simon Baker. Konzultant CBI se znalostmi řeči těla a chování. Každý případ je velkou měrou uzavřen právě díky jeho schopnostem. V mládí Patrick kočoval spolu se svým otcem po poutích, kde se živili jeho schopnostmi „zázračného chlapce“. Později pracoval jako okultista, předstíral lidem kontakt se záhrobím a podobně. Takto se dostal i do televizní show, kde nazval sériového vraha Rudého Johna malým smutným mužem. Po návratu domů objevil zavražděnou ženu a dceru. Od té doby se nikdy nezapletl s žádnou ženou, pouze v první sérii ho na krátkou dobu okouzlí jedna pachatelka. Jeho životním cílem je pomsta, veřejně tvrdí, že až bude Rudý John dopaden, osobně ho zabije a nepřenechá ho policii. Velice rád pije čaj. Je silný ateista a odmítá jakékoliv nadpřirozené a nevysvětlitelné jevy.

Teresa Lisbon/Robin Tunney

Teresu Lisbon hraje Robin Tunney. Vedoucí týmu, dříve pracovala v týmu agenta Bosca. Potrpí si na dodržování služebních postupů a profesionalitu, což je v rozporu s Patrickovým přístupem. Její otec byl alkoholik, matka zahynula při automobilové nehodě. Jejím velkým úkolem je držet na uzdě Patricka, jako jediná z týmu dokáže odolávat jeho vyšetřovacím zkratkám. Několikrát je naznačeno, že má problémy s alkoholem.

Wayne Rigsby/Owain Yeoman

Wayna Rigsbyho hraje Owain Yeoman. Člen týmu Teresy Lisbon, dříve člen jednotky zabývající se žhářstvím. Zamilován do Grace Van Pelt, od druhé série mezi sebou mají vztah, který je ovšem veřejným tajemstvím, protože je to v rozporu s pravidly jednotky. Nicméně Lisbon to toleruje. Přátelí se s Kimballem, probírá s ním vztah s Grace. Seriál si často dělá legraci z jeho posedlosti jídlem, často jí v autě nebo tam jídlo hledá.

Kimball Cho/Tim Kang

Kimballa Cho hraje Tim Kang. Člen týmu Teresy Lisbon, má nejbližší vztah s Patrickem. Dříve byl členem gangu Avon Park Playboys, po odsouzení nejbližšího přítele za nedovolené držení zbraní vstoupil do armády, poté se stal policistou. Jeho typickým rysem je tvrdý a chladný postoj při výsleších, v celém seriálu se prakticky neusmívá.

Grace Van Pelt/Amanda Righetti

Garce Van Pelt hraje Amanda Righetti. Nejnovější člen týmu, často zůstává v centru CBI a dělá rešeršistu. Je velmi cílevědomá, snaží se získat uznání. Je platným členem týmu. Má vztah s Rigsbym. Věří v mnoho okultní záležitostí, je duchovně založená, z toho si často dělá Patrick legraci. Velmi často, když se jí něco povede nebo na něco příjde říká „heuréka“.